6 Comments
Apr 26, 2022Liked by Mert Susur

Tam da bu sendromun üzerindeki etkilerini gözlemleme aşamasında Twitter'da yazınıza denk gelmek güzel bir eşzamanlılık hissi yarattı. Benim açımdan aydınlatıcı ve motive edici bir yazıydı. Ellerinize sağlık! Podcast yayınınızı bilahare dinleyeceğim. Başarılar dilerim.

Expand full comment
Jun 21, 2022Liked by Mert Susur

Yazıyı bu durumu yaşamadığım zaman okuduğumda bu kadar anlamlı gelmemişti. Benim için de motive edici ve moralimi düzelten bir yazı oldu. Elinize sağlık. Teşekkürler.

Expand full comment

6 senelik tecrübemle, hiç de tecrübem olmayan bir ekibe başlamamla kapıldığım hisleri bu yazıda görmek her ne kadar geçici olduğunu bilsem de, iyi geldi doğrusu. Onun dışında intellectual humility altında bahsettikleriniz de çok anlamlıydı, maalesef confirmation bias daha çabuk öne çıkıyor bizlerde. Kendine şefkat duyuyor olmaya başladıkça, confirmation bias yerini intellectual humility'e daha kolay bırakıyor.

Expand full comment

Eylül itibariyle yeni bir işe başladım.

Eski çalıştığım yer kamu kurumu olduğu için ünvanlar ve yapılan işler ile daha farklı işliyordu.

Şu an daha kurumsal ve profesyonel ekiplerin yer aldığı bir yerdeyim. Ve Takım Lideri olarak işe başladım. Zaten tüm yazılarınızı öncesinde okumuştum ama şimdi daha sindire sindire ve içselleştirerek okuyorum.

Sizin yazılarınız ve yaşadığınız aktardığınız tecrübeleri aktarmanız çok değerli benim için.

Yazı özelinde ise şu an tam bu başlangıçta yazılan durumdayım :)

Expand full comment